A The World Café Community honlapján tájékozódhatunk az 1995-ben kifejlesztett módszerről. A leírása magyarul is elérhető: Rövid útmutató a társalgások beindításához
Miközben világ-brand, használata szabadon engedélyezett, egyedül ahhoz ragaszkodnak kitalálói és fejlesztői, hogy ha bárki bárhol a világon alkalmazza, nevezze meg a pontos forrást. Örülnek, ha küldenek nekik egy rövid, akár fényképekkel illusztrált leírást arról, pontosan mikor, ki, hol és mire használta ezt a technikát. Így jön létre fokozatosan egy közös tudásmegosztás, amely világgá viszi a hírét-nevét magának a módszernek, s ezáltal terjeszti azt. Másrészt pedig ismertté teszi, sőt, össze is kapcsolja azokat a közösségeket, amelyek így igyekeznek közelebb jutni saját problémáik feltárásához, és elindulni e problémák megoldásának útján is.
Nemcsak nemzetközi, de hazai hálózata is van a World Café közösségnek, amelyet Ruzsa Ágota alapított. Ő terjesztette és honosította meg a módszert, és a magyarországi tapasztalatokkal a nemzetközi közösséget is gazdagította.
Juanita Brownnak nemcsak munkatársa, de barátja is. Ágota a SoL Intézet (Society for organizational Learning) alapítója. A szervezet hazai aktivitása nyomon követhető itt: http://solintezet.hu/
A World Café tehát egy világszerte és idehaza is egyre ismertebb, zseniálisan egyszerű eljárás, komoly protokollal. És ami nem lényegtelen: meglehetősen olcsó. Vannak bizonyos költségek a helyi igények függvényében: az alapelveknek megfelelő kellemes környezet kialakítása és a minimális vendéglátás (kávé, víz, rágcsálnivaló) kiadásai mellett elsősorban a házigazda asztalgazdák felkészítő képzésére és a moderátor(ok) tiszteletdíjára kell áldozni, ami azonban hosszú távon feltétlenül, ráadásul az egész közösség számára megtérülő befektetés.
Tehát: a World Caféból nőtte ki magát a Police Café, és ezért ragaszkodunk az eredeti módszertani alapelvek szigorú betartásához. Többek között ennek érdekében is hoztuk létre ezt a honlapot.