Ahol eddig Magyarországon Police Cafét rendeztek, ott a háziasszony – prózaibban, de a módszertan szerint szakszerűen: moderátor – ugyanaz volt. Eredetileg, édesapja után, Molnár Katának hívják ugyan, de időnként álneveket használ. Első, szó szerint beszédes vezetékneve Kommunikációs Kata lett, ez mesterségének címere: 1992 óta dolgozik a rendőrségnél, és csak beszél és beszél és… beszéltet. Mindenkit, akit lehet. Leendő és gyakorló rendészeti szakembereknek tanít kommunikációt. Tanítványaival tele van az ország.
2005 körül épp egy kedves hallgatójával beszélgetett a Rendőrtiszti Főiskola udvarán, akinek csörgött a telefonja. Miközben elnézést kérve odébb lépett, beleszólt, hogy mindjárt visszahívja a csoporttársát, csak épp EtiKati tanárnővel beszélget. Addig csak Kommunikációs Kata ezt meghallván, igencsak megörült új becenevének, amelyet egy nappalis bűnügyes szakasztól kapott.
2017 tavaszán olyan lendületet vett a Police Cafék rendezése, hogy a tanárnő új nevet kapott: Café Kata. Büszkén viseli, s szívesen mutatkozik be ezután így, akárhányszor rendőrökkel nyit kávéházat.
Café Kata kitartó és tervezős fajta. Hosszabb elképzelései között nemcsak az szerepel, hogy az összes megyében és Budapest valamennyi kerületében sorra nyíljanak az általa „felügyelt” Rendőrkávéházak. Hanem az is, hogy eközben minél többen tanulják meg a módszert. Témagazdaként (az általa tartott akkreditált képzés tulajdonképpen erre szolgál), majd fokozatosan moderátorként is. Ha ugyanis rászoknak az emberek a rendőrökkel való kávézásra – amit őszintén remél –, akkor egyedül nem fogja győzni.
Azt is elárulja, hogy szívesen házigazdáskodik együtt a helyiekkel. Első és azóta is legkedvesebb moderátor társa Gaál Gyula – hol máshol? – természetesen Pécsett. Az összes pécsi Police Caféban személyesen, s közös tanulmányaik írása közben szívesen dolgozott vele. De szintén örömmel fogadott vendéget Korontos Zoltán, Vaslóczki Ferenc és Váradi Attila kapitányokkal, s valamennyi, már most felsorolhatatlanul sok olyan kedves rendőrével, köztük sok tanítvánnyal, akik – ahogy Café Kata a módszerben – az adott településeken vagy körzetekben mozognak otthonosan. A kettős moderálás – egy messziről jött ember és egy helybéli, egy civil és egy rendőr, egy nő és egy férfi – mindig jól adja ki magát.