Police Café Extra 109. – A közigazgatási trénerek és a Rendőrkávéház
A két első idei Police Café képeslap után most én adok hírt a nagyérdemű (olvasó)közönségnek egy esős, február végi délutánon megtartott tréneri mini kávéházról.
***
2025. február 27-én nagyon megtisztelő lehetőséget kaptam az egyetem Közigazgatási Továbbképzési Intézetének kis tréneri csapatától. Krepelka Ágnes, aki időről időre összeterelget minket, pár hete megkérdezte, beszélnék-e a Police Caféról a trénertársaknak. Mit is lehet erre mondani? Nyilvánvalóan igent, mégpedig azonnal és boldogan. És nem is kellett sokat várni, hogy a tréneri műhelyek első idei epizódját én kezdhessem. Bár nem voltunk sokan, de akik eljöttek, azok annál lelkesebben érdeklődtek az ügy(em) iránt. Azért írom így, mert ez már jó ideje nem (csak) az én ügyem, hanem nagyon is és egyre inkább a közé.
A biztonságos és élhető közösségekért folytatott párbeszéd – mert voltaképpen ez a Police Café – lassan tizenegy éve ugyanis meglehetősen sokakat megszólított, amire méltán vagyok büszke. Hogy honnan indultunk, hogy miben rejlik a módszer sikere, hogy mi történt az eltelt idő alatt, hogy hová jutottak a problémafeltárásban és -elemzésben a rendőrkávéházban beszélgető felek, hogy milyen út vezet a helyi megoldásokig a módszert alkalmazó közösségekben, és hogy milyen potenciálok rejlenek még a Police Café mozgalomban – erről kérdezgettek a trénertársak. Az is izgatta őket, hogy a technika mire és hogyan alkalmazható a tanteremben zajló tanulásban. Kíváncsian fogadták a kutatói rendőrkávéház módszertanával kapcsolatos első tapasztalatokat is.
Nekem mindenesetre inspiráló délután volt, és remélem, nekik is. Köszönöm a lehetőséget.